Mezoterapia
Ta niechirurgiczna metoda poprawy kondycji skóry polega na wstrzykiwaniu w odpowiednią warstwę skóry specjalnie przygotowanej mieszanki składników odżywczych (tzw. koktajl), dobranej indywidualnie do potrzeb pacjenta. Mogę to być również preparaty o działaniu biomimetycznym, liftingującym, rewitalizującym.Substancje te lekarz wstrzykuje w skórę za pomocą strzykawki z bardzo cienka igłą lub przy użyciu specjalnego aparatu, który aplikuje preparat pojedynczymi lub seryjnymi wkłuciami.
Odmianą mezotetapii jest Mezolift- zabieg z zastosowaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego o wybitnym działaniu rewitalizującym i nawilżającym skórę.. Zabieg nie jest uciążliwy. Osobom o niskim progu bólu skórę znieczula się specjalną maścią przeciwbólową, bądź do zastrzyku dodaje się substancję znieczulającą.
By mezoterapia przyniosła spodziewane efekty, nie wystarczy jedna wizyta w gabinecie lekarskim, potrzebna jest seria zabiegów, wykonywanych najpierw co tydzień, a potem raz w miesiącu.
Dla podtrzymania efektu (np. odmładzającego) zaleca się powtarzanie zabiegu dwa razy w roku.
Główne składniki preparatów do mezoterapii
Witaminy Mikroelementy Wyciągi roślinne Kwas hialuronowy
Oligoelementy Pepetydy Krzemionka organiczna i wiele innych...

Efekty zabiegu:
-
Usuwanie przebarwień
-
Rewitalizacja, odmładzanie skóry
-
Leczenie wypadania włosó
-
Nawilżenie skóry
-
Leczenie cellulitu
-
Usuwanie blizn
-
Leczenie rozstępów
Okolice zabiegowe:
-
Skóra głowy
-
Twarz
-
Okolice oczu
-
Szyja
-
Dekolt
-
Dłonie
-
Brzuch
-
Piersi
-
Uda
-
Ramiona
Dodatkowe informacje:
Zmarszczki: do korekcji zmarszczek używany jest m.in. kwas hialuronowy, oligoelementy (pierwiastki śladowe), centella asiatica lub krzemionka organiczna, które zatrzymują wodę w skórze i stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Pozytywne efekty przynosi już seria czterech zabiegów wykonywanych, co tydzień. Aby wygładzenie skóry utrzymywało się dłużej, zaleca się zazwyczaj powtarzanie jednego zabiegu, co kilka miesięcy.
Wypadanie wlosow: mezoterapia może być stosowana w przypadku chorób włosów (objawiających się ich wypadaniem lub znacznym osłabieniem), przy łojotoku oraz profilaktycznie. Substancje wstrzykiwane w skórę głowy (np.dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne) hamują wypadanie włosów oraz mogą pomóc w ich odrastaniu.
Likwidacja cellulitu: w wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do
redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu.
Usuwanie rozstępów: stosując mezoterapię, peelingi i ewentualnie preparaty doustne osiagą się bardzo dobre efekty w usuwaniu rozstępów.
Powikłania po zabiegu są niezmiernie rzadkie i wystepują wyjątkowo jako niewielkie wynaczynienia, ustepujące samoistnie po kilku dniach. Zabieg jest praktycznie dla każdego, kto chce poprawić wygląd swojej skóry, niezależnie od płci i wieku!